Urazy i kontuzje w czasie uprawiania sportów, przyczyny powstawania i sposoby leczenia zerwania więzadeł.

Posted on 16/03/2020 7:52am

Uprawianie sportów zawsze będzie się łączyć z ryzykiem wystąpienia kontuzji, są jednak sporty, przy jakich pewne urazy występują szczególnie często. Na przykład w narciarstwie i piłce nożnej częstym problemem są stawy kolanowe i kostki, to właśnie tam jest najwięcej skręceń, zwichnięć oraz zerwań wiązadeł. Szczególnie te ostatnie kontuzje są bardzo niemiłe, bo wymagają przeprowadzenia zabiegu operacyjnego i eliminują taką osobę na długie tygodnie z uprawiania sportów.


piłka nożna
Author: Artur Potosi
Source: http://www.flickr.com
Kontuzje te w szczególności przytrafiają u osób, które cały rok siedzą przy biurku i nie zajmują się żadnym sportem, a następnie raz w roku jadą absolutnie nieprzygotowani na narty lub zaczynają grać w piłkę. Jeśli mięśnie w udach są zbyt słabe, to nie ustabilizują odpowiednio kolana i przy większym przeciążeniu może dojść do urazu.

Jeżeli ten artykuł okazał się dla Ciebie ciekawy, nie wahaj się i przeczytaj szczegóły w treści (www.rehafit.org/co-czuja-twoje-stopy/) - poznasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Typowymi jego objawami są uciekanie kolana i przenikliwy, uniemożliwiający chodzenie ból. W takiej sytuacji kontuzją zająć się musi ortopeda Kraków, bo samemu niestety raczej się nie uda tego zaleczyć (źródło artykułu).

Uszkodzenie więzadeł to poważny uraz, jaki przeważnie jest leczony chirurgicznie. Na szczęście obecnie techniki odtwarzania są na tyle dobre, że operacja więzadeł krzyżowych najczęściej się udaje i pacjent powraca do pełnego zdrowia. Oczywiście będzie to wymagać właściwej dbałości o staw kolanowy, ograniczenie przeciążeń i przede wszystkim odpowiednią rehabilitację. Jest ona niezbędnym elementem całego procesu leczenia i właściwie, a przede wszystkim regularnie wykonywana daje faktycznie dobre rezultaty.


rehabilitacja po kontuzji
Author: Jon Candy
Source: http://www.flickr.com
Rekonstrukcja więzadła krzyżowego jest przeważnie wykonywana w zabiegu artroskopowym, podczas którego chirurg na początku usuwa zerwane elementy, a później robi odbudowanie z pobranych z innych części tkanek (źródło artykułu). Sam zabieg może trwać niecałe dwie godziny, a pobyt w klinice kilka dni.

Kliknij ten link oraz zobacz więcej (http://strefa3l.pl/) szczegółowych informacji odnoszących się do analizowanego tutaj tekstu. Na pewno jest on bardzo emocjonujący.

Potem przez kilka miesięcy należy oszczędzań kolano i nosić stabilizator, a całkowite dojście do sprawności trwać może nawet rok czasu, znacznie lepiej jest podczas uprawiania sportów zadbać o odpowiednio silne mięśnie.

Tags: urazy, kontuzje, wizyta, Pobyt, uszkodzenie, Zerwanie