PITY - zasady wypełniania jak też składania

Posted on 25/11/2019 7:18am

Zyski czy też straty osiągnięte z odpłatnego zbycia papierów wartościowych (akcji) względnie pochodnych instrumentów finansowych oraz z realizacji praw z nich wynikających otrzymane w przeszłym roku powinno się wykazać w zeznaniu rocznym PIT.


Służy do tego formularz pit 38.


płatności
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
pit 38
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com


portal podatnika
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


PIT (https://www.pitax.pl/wiedza/poradniki/zrodla-opodatkowania/otrzymane-dokumenty-pit-11/)-38, tak samo jak PIT-37, PIT-38 składany bywa zasadniczo do końca kwietnia. Zyski objęte tym poświadczeniem nie podlegają udowodnieniu w innych zeznaniach rocznych. W PIT-38 są wykazywane zyski albo straty pozyskane z odpłatnego scedowania papierów wartościowych bądź pochodnych instrumentów finansowych i z realizacji praw z nich wynikających. Zeznanie to mieści także transakcje scedowania udziałów w spółkach z o.o. jak też objęcia udziałów w spółkach mających osobowość prawną bądź udziałów w spółdzielniach w zamian za udział niefinansowy w formie innej niż przedsiębiorstwo albo jego zorganizowana cząstka.Podatek dochodowy PIT-38 nie jest progresywny – jednakową stawkę wykorzystuje osoba, jaka wypracowała 10 mln zł jak także 10 zł. Nie będzie także sumy wolnej od podatku - w rozróżnieniu od PIT-36 jak też PIT-37 podatek płaci się od nawet niewielkiego przychodu.


Stopa 19% nie za każdym razem będzie stosowana. Trzeba jeszcze wziąć w rachubę umowy o unikaniu dualnego opodatkowania, jakich stroną jest Rzeczpospolita polska.


Zastosowanie stawki podatku wynikającej z należytej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania czy niezapłacenie podatku zgodnie z taką umową jest możliwe pod warunkiem udokumentowania dla celów podatkowych miejsca zamieszkania podatnika otrzymanym od niego certyfikatem rezydencji.

Wejdź na naszą podstronę. Masz szansę poczytać tam kolejne ciekawe posty. Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (https://bhp-online.com/kierowcy-i-operatorzy-pojazdow-c1030) wiadomości na ten temat.

Gdy odwiedzisz portal podatnika przeczytasz tam, iż od podatku zwolniona będzie sprzedaż obligacji kupionych na giełdzie przed 2004 r.

Tags: polska, portal, spółka, płace, PIT-37