Jaki papier jest najczęściej stosowany do wydruku wizytówek?

Posted on 16/06/2019 7:24am

Jednym z najpopularniejszych wykorzystywanych nośników promocyjnych jest wizytówka. W wypadku tego towaru znaczną wagę ma nie tyle jej koszt czy też projekt graficzny, co odmiana papieru, czyli tzw.


obowiązek
Author: Future PR
Source: Future PR


gramatura. Obecnie pewnym standardem jest wydruk ulotek na papierze kredowym mającym gramaturę 350g/m2.


Często wybór właściwego papieru może mieć wpływ na sposób postrzegania jej właściciela i jego działalności. Dlatego też niektóre osoby są zainteresowane drukiem wyłącznie na papierze ozdobnym.

Wiedz, że masz możliwość odszukać informacje na opisywany temat, zatem kliknij w odsyłacz i przeczytaj tu (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/bhp-warszawa/) wiadomości, które są Ci potrzebne.

Z innej strony posiadaczom np. sklepów motoryzacyjnych spokojnie wystarczyłyby wizytówki klasyczne. Stosowany tam papier kredowy cechuje się dobrą jakością i jest wersją, która jest najczęściej zlecana przez klientów. Jest to matowy papier mający gramaturę 350g/m2. Takie jego cechy jak grubość czy sztywność czynią, że idealnie może się nadawać do drukowania większości wizytówek. Te cechy sprawiają, że nie gniecie się za szybko. Można także go połączyć z różnymi uszlachetnieniami w postaci choćby błyszczącej folii. To niezwykle prosty sposób na nadanie takim produktom bardziej estetycznego wyglądu.
marina - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Wizytówka spełnia swe kluczowe role, z których najważniejszą jest przekazywanie informacji o konkretnej osobie albo korporacji. Powinny więc zwracać na siebie wzrok i być czytelne dla klientów. Można to uzyskać nie tylko poprzez typ papieru, lecz także przez odpowiedni projekt graficzny. Standardowo jest w nim logotyp spółki razem z najważniejszymi danymi adresowymi.


Wizytówka najczęściej zawiera wszystko to, co charakteryzuje daną osobę albo spółkę. Jeżeli przykładowo należałaby ona do firmy powiązanej z przemysłem samochodowym, można na niej umieścić niewielką grafikę przedstawiającą samochód.

Tags: obraz, papier, towar, sposób, wydruk