Implanty zębów pomysłem na problemy ze stanem uzębienia.

Posted on 16/01/2019 7:32am

Postęp medycyny w ostatnich latach jest tak duży, iż współcześnie możemy w naszym ciele udoskonalić czy wręcz naprawić nieomal wszystko. Współczesna medycyna poszła na tyle daleko, że nawet zwykły gabinet stomatologiczny odmienił się nie do poznania i dziś bardziej przypomina laboratorium albo pracownię naukową. W temacie dentystycznej od wieków zachodziły innowacje. Już w wiekach średnich można było u kowala wykonać „zabieg stomatologiczny”.

Oczywiście było to proste wyrwanie zęba,
zdrowy uśmiech
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
ale faktem jest to, że zębami zajmowano się już od dawnych czasów. Czyszczenie czy szczotkowanie zębów nie było zabiegiem popularnym w tamtej epoce, lecz nie należy zapominać o tym, iż niektóre osoby czyniły to, a zwłaszcza ci, którzy mieli kontakt z kulturą arabską, ponieważ tam medycyna była wtedy znacznie lepiej rozwinięta niż w krajach europejskich. Niemniej już w starożytności ludzie także dbali o swe zęby. Chociaż jeszcze nie szczotkowali zębów sposobami jaki znamy współcześnie, ale aby zadbać o higienę jamy ustnej używali różnego rodzaju płukanki jak również potrafili leczyć próchnicę, usuwać zęby chirurg stomatolog kraków i przymocować je na stałe za pomocą złotych drucików. Co więcej, są dowody na to, że implantologia ,
gabinet stomatologa
Author: SunnyView Dental
Source: http://www.flickr.com
to znaczy dział stomatologii, który zajmuje się wstawianiem sztucznych zębów oraz protez zębowych, miał swe początki także pod koniec epoki starożytnej. Mamy dowody na to, iż osoby zamieszkujące niegdyś obecną Francję, używały implanty zębowe. Do czasów obecnych zachowane są 24-milimetrowe gwoździki, do których przymocowywało się koronkę robioną zazwyczaj z kości albo innego, tego typu surowca. Rzecz jasna współczesna implantologia oferuje dużo bardziej zaawansowane surowce i technologie. Dzisiejsze implanty robione są z tytanu a przypominają kolagen.Są bardzo dobrze przyjmowane przez ciało człowieka.
http://www.aurident.pl/
Source: http://www.aurident.pl/
Implant to tytanowa śruba, która ma za zadanie imitować korzeń w zębie, do niej przymocowywana jest korona zęba, wykonana z materiałów ceramicznych lub porcelany, może być zbliżona kolorystycznie do pozostałych zębów. Co więcej, dzięki dzisiejszej technice mamy możliwość implantować sobie jeden ząb (zobacz cichoń) lub w razie konieczności od razu wstawimy sobie calutki zestaw, czyli mostek. Już niemal normą jest to, że w każdym mieście odnajdziemy dentystę, niemniej, ażeby założyć sobie implanty, jednak będzie konieczna wizyta w większym mieście. W Poznaniu, Chorzowie lub we Wrocławiu na pewno znajdziemy wiele gabinetów zajmującychsię implantologią.

Tags: zęby, medycyna, gabinet, stomatolog