Czy orientujesz się, że choroby psychiczne to zjawisko nagminne?

Posted on 23/06/2022 12:37pm

W obecnym czasie, kiedy prędkie i nerwowe życie przytłacza, schorzenia psychiczne są zjawiskiem dość nagminnym. Schorzenia psychiczne potrafią dotyczyć każdego. Zakłócenia dotykające własnego życia duchowego znacząco utrudniają funkcjonowanie społeczne. Tak jak pozostałe choroby, wszelkie rodzaje chorób psychicznych mają etapy rozwoju, czy scharakteryzowane oznaki.


Ludzkie zachowanie jest bardzo złożone i zależy od wielu czynników. Psychiatra (poznaj szczegóły) stawia diagnozę określając poszczególne jednostki chorobowe jako swoiste nadwerężenie równowagi chemicznej mózgu .
Lekarz psychiatra - nasza strona - opiera swoją ocenę przede wszystkim na dokładnie wykonanym wywiadzie od pacjenta, a również na badaniu stanu psychicznego polegającym na zadawaniu pytań, rozmowie i obserwacji. Doktor może także zlecić wykonanie dodatkowego badania psychologicznego i polecić pacjentowi, albo razem z nim zrealizować specjalistyczne ankiety służące do oceny rozwoju symptomów. W niektórych wypadkach może również podjąć decyzję o konsultacji neurologicznej.
pacjent
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.


Jedną z częstych chorób psychicznych są zaburzenia obsesyjno kompulsywne. Leczenie owych zaburzeń jest procesem długotrwałym i zawiłym. W leczeniu wykorzystuje się zarówno farmaceutyki, jak i psychoterapię i techniki wspomagające. Osoby doznające łagodniejszych objawów jest możliwość leczyć jedynie za pomocą psychoterapii, lub farmakoterapii. W przypadku dużego rozwoju symptomów nieodzowne może być łączne stosowanie obydwu tych metod. Farmakoterapia trwa od kilku miesięcy do wielu lat. W leczeniu farmakologicznym używa się przeważnie o wiele większe ilości medykamentów antydepresyjnych w porównaniu z dawkami zalecanymi chorym na depresję.


Czas trwania leczenia zakładany jest indywidualnie. Po zakończeniu właściwego leczenia wskazane może być powtarzanie umiejętności i treningów nabytych podczas terapii.
W przypadku zaburzeń psychicznych istotne jest dbanie o ogólną higienę umysłową i stan zdrowia, troska o własny rozwój, kształcenie w sobie zdolności radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów, aktywność fizyczna.

Tags: kuracja, Pacjent, badanie psychologiczne