Co to jest triathlon i jak się dobrze przygotować do zawodów?

Posted on 16/12/2019 7:31am

Osoby uwielbiające sport często stawiają przed sobą stale wyższe poprzeczki. Nie wystarczy im już sam wysiłek fizyczny, chcą rywalizować z innymi i osiągać wciąż to lepsze rezultaty. Możemy się zatem spodziewać, iż osoba rozpoczynająca własną przygodę przykładowo z bieganiem, za pewien czas będzie chciała brać udział w maratonie. Połączenie wysiłku fizycznego z rywalizacją staje się bowiem bardziej ciekawsze. Niektórym już nie wystarczy tylko jedna forma sportu oraz po czasie poszukują czegoś więcej. Taką interesującą odmianą może być przykładowo triathlon.


trening
Author: + Rainbow +
Source: http://www.flickr.com
Jest to bardzo wszechstronna dyscyplina, jaka wymaga wiele wysiłku. Triathlon nazywany inaczej trójbojem to złączenie pływania, jeżdżenia na rowerze i pływania. W naszym kraju mamy dużo amatorów takiego sportu, z tego też problemu można z powodzeniem znaleźć miejsca, w jakich rozgrywane są zawody zarówno na poziomie zawodowym jak również podstawowym. Jeśli chodzi o triathlon trening jest tutaj niesamowicie istotny. Musimy poświęcić na coś takiego sporo czasu przez wzgląd na to, że mamy do czynienia nie z pojedynczą, ale z trzema dyscyplinami. Jak najlepiej przygotować się do takich zawodów? Sprawdź tutaj

Trzeba wiedzieć, iż takie treningi zajmują niesamowicie sporo czasu.

Równie emocjonujące materiały znajdują się w analogicznym serwisie. Jeśli pragniesz je przeczytać - zobacz pod linkiem (https://www.babie-lato.com/kurs-cukierniczy/), który jest tutaj.

Sporo również jest zależne od tego, na który dystans chcemy się zdecydować. Nie warto od razu porywać się od razu na Ironmana, warto miast tego sprawdzić się w długości standardowej, albo sprinterskiej. Po czasie można stawiać sobie poprzeczkę oczywiście wyżej. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę ze swoich słabych stron i je najbardziej trenować. To będzie naszym kluczem do sukcesu.

Jeżeli w znajdującym się tu artykuły nie znalazłeś interesującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (matchpoint.com.pl/) inny tego typu materiał.

Jeżeli uda nam się polepszyć rzeczy, które sprawiają nam trudność to i ten ostateczny wynik okaże się lepszy. Jak chcielibyśmy zwiększyć naszą wytrzymałość warto poćwiczyć interwały. Jak dużym problemem jest siła, to warto poćwiczyć nad masą. Dobre jest wbieganie albo jeżdżenie pod górę, albo też pływanie w wodzie, w jakiej trzeba się zmagać z falami.


ćwiczenia
Author: Erik Nomm
Source: http://www.flickr.com
Trzeba wyznaczyć sobie plan treningowy na dłuższy okres, nastawiając się na przygotowanie się konkretnie na zawody, na których w największym stopniu nam zależy np. . Dobrze będzie posłużyć się kalendarzem i rozpisać sobie poszczególne miesiące, tygodnie oraz dni w taki sposób, aby wiedzieć ile mamy czasu oraz jak intensywnie powinniśmy trenować. Mierzmy siły na zamiary oraz zakładajmy sobie możliwe do osiągnięcia cele. To znaczy nie decydujmy się po miesiącu trenowania na dystans za duży, może nas to tylko zniechęcić.

Tags: sport, zawody, dystans