Chirurgiczne usuwanie wad wzroku- a więc laserowa korekcja

Posted on 07/02/2020 8:15am

Chirurgia wad wzroku zapewnienia taki stanu wzroku, w którym pacjent może funkcjonować bez okularów i soczewek kontaktowych. Laserowa korekcja wad wzroku jest uznawana za najbardziej bezpieczną i umożliwia trwałą korekcję wad wzroku. Jest to zabieg niedługi i nie powodujący bólu. Na co wato zwrócić uwagę nie wszystkie wady wzroku mogą być korygowane za pomocą lasera.

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Przeprowadzajączabieg laserowy na oczy, stosuje się się lasera excimerowego. Pozwala on na korekcję wzroku, a ściślej mówiąc krzywizny rogówki. Cały proces jest komputerowo kontrolowany. Strumień promieniowania ultrafioletowego niszczy połączenia pomiędzy molekułami w tkance, usuwając mikroskopijne warstwy rogówki. Laserowa korekta wzroku jest wskazywana za jedną z najskuteczniejszych. Oprócz poprawy jakości wzroku pozwala takie zabiegi jak, laserowa korekcja astygmatyzmu.

Mimo wszystko na ich powodzenie oddziałuje budowa anatomiczna oka. Zabiegi te nie eliminują starczowzroczności (presbiopii), która jest związana z ograniczeniem elastyczności soczewki. Na skutek postępujących lat oko ludzkie traci możliwość dobrego widzenia zarówno z daleka, jak i z bliska. Laserowa korekcja wzroku nie powinna być wprowadzana u osób mających mniej niż 20 lat, ponieważ, że w odniesieniu do nich wada wzroku nie jest jeszcze do końcaustabilizowana (zabiegi laserowe na oczy).Laserowej korekcji wzroku nie poleca się tym, którzy mają więcej niż 65 lat. oraz osobom cierpiącym na jaskrę, zaćmę, stany zapalne oka, choroby dermatologiczne, immunologiczne, endokrynologiczne, a także osobom mających rozrusznik serca oraz kobietom w ciąży.

Czy podnoszona tutaj problematyka jest dla Ciebie nietuzinkowa? Jeżeli tak, to dodatkowe materiały zobacz w serwisie (https://drjanicki.pl/interwencyjne-leczenie-bolu), który zobaczysz tu. One też Cię zaciekawią.

Równorzędnie z zabiegu eliminują problemy z siatkówką, zmiany i zwyrodnienia ze tendencjami do jej odwarstwiania. Podczas kiedy rogówka jest mocno uszkodzona, czyli obfituje w blizny, także nie można przystąpić do zabiegu.

optyk
Author: Lu Dabrowski
Source: http://www.flickr.com
Metoda laserowej korekcji oczu odradzana jest równocześnie u osób specjalizujących się w sporcie kontaktowym, gdyż mogłoby dojść do przesunięcia klapki soczewki. Podczas kiedy objawiającą sięwystępującą chorobą oczu jest stożek rogówki, operacja laserowa oczu nie jest zalecana.

Dajemy Ci bezpłatny dostęp (https://drjanicki.pl/strona/operacje-endoskopowe-kregoslupa) do kolejnych niezwykle interesujących wiadomości, które są na odrębnej stronie. Trzeba jedynie kliknąć w podany link.

Laserowa korekcja wzroku daje jednak szanse skuteczne leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności czy krótkowzroczności. Jest to ogromne posunięcie w dziedzinie techniki medycznej, co pozwala na zdecydowaną poprawę komfortu naszego życia.

Tags: wzrok, Pacjent, chirurgia, wady